ECDL LIKTA
LV EN
Arrow Mācību centri Icon-home Sākumlapa Lapas karte
 
 
 
Pieslēgšanās sistēmai:
Lietotāja vārds:
Parole:

Sākumlapa > Par ECDL
Par ECDL

Eiropas datorprasmes sertifikāts ir pasaulē lielākā datorprasmju sertificēšanas programma, kas ir izplatīta vairāk nekā 148 pasaules valstīs. Šogad Eiropas Komisijas prezidents Hosē Manuels Barroso saņēma 9 miljono Eiropas datorprasmes sertifikāta eksāmenu karti.
Visaptverošs Eiropas datorprasmes sertifikāta programmas mērķis ir uzlabot zināšanu līmeni par informācijas tehnoloģiju, paaugstināt prasmi personālo datoru lietošanā un parastāko datoru lietotņu izmantošanā kā Eiropā, tā visā pasaulē.
Eiropas datorprasmes sertifikāta programmu izplata un pārvalda Eiropas datorprasmes sertifikāta fonds (European Computer Driving Licence Foundation, ECDL-F). Fonda mērķis ir veicināt un koordinēt ECDL koncepcijas attīstību. ECDL-F ir ECDL standarta garants, un fonds nodrošina, ka ECDL programma tiek vienādā veidā pārvaldīta kā Eiropā, tā visā pasaulē. Ir izveidota arī Starptautiska datorprasmes sertifikāta (International Computer Driving Licence, ICDL) programma.
ECDL licences īpašniece Latvijā ir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA).

ECDL mērķi ir:
• veicināt lietotāju datorprasmi;
• paaugstināt Eiropas un visas pasaules pilsoņu zināšanu līmeni informācijas tehnoloģijas jomā, kā arī paaugstināt prasmi personālo datoru lietošanā un parastāko datorlietotņu izmantošanā
• nodrošināt, ka visi datoru lietotāji izprot, kā vislabāk izmantot datorus un kādas ir datoru izmantošanas priekšrocības;
• paaugstināt visu to darbinieku produktivitāti, kuriem darbā jālieto dators;
• nodrošināt labāku atdevi informācijas tehnoloģijas investīcijām;
• nodrošināt, lai visi cilvēki, neatkarīgi no viņu izglītības lîmeņa, iegūtu tādu kvalifikāciju, lai viņi varētu būt informācijas sabiedrības locekļi.

ECDL izplatīšana
Lai uzturētu ECDL standartu, katrā valstī jābūt ECDL fonda autorizētai organizācijai, kas pārraudzītu testus, kuru pamatā ir ECDL mācību programma. Dažādās valstīs var būt dažādas apmācību un eksaminācijas procedūras, tomēr ECDL fonds prasa, lai visos apstiprinātos testu centros būtu stingri noteikts eksaminācijas process un pārliecinošs testēšanas process.
Lai uzturētu standartu. ECDL fonds auditē ECDL sertifikātu piešķiršanu.
ECDL vienmēr sertificē pēc viena un tā paša zināšanu un pieredzes standarta, neatkarīgi no cilvēka nacionalitātes, izglītības, vecuma vai dzimuma. Vienā valstī iegūtais ECDL sertifikāts ir derīgs arī citās valstīs.


Drukāt
 
Sadarbības partneri
http://www.ecdl.org
http://www.likta.lv
http://www.latvijapasaule.lv