ECDL LIKTA
LV EN
Arrow Mācību centri Icon-home Sākumlapa Lapas karte
 
 
 
Pieslēgšanās sistēmai:
Lietotāja vārds:
Parole:

LIKTA aicina ieviest vienotu Eiropas standartu datorprasmju apmācībā un sertifikācijā
Rīga, 14. maijā – Sākot ar šī gada maiju Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija ievieš vienotu Eiropas datorprasmes apmācības un elektroniskās sertifikācijas sistēmu – ECDL.

„Šodien arvien lielāka nozīme mūsu ikdienā ir informācijai un spējai to atrast un izmantot ātri un efektīvi. Neatņemams rīks darbā ar informāciju ir informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, kuru izmantošana nav iedomājama bez digitālajām prasmēm. Digitālās prasmes ir tās, ka ļauj mums paaugstināt savu produktivitāti un būt konkurētspējīgiem Eiropas un pasaules tirgū”, norāda LIKTA prezidente Dr. Signe Bāliņa. „Lai pārbaudītu savu prasmju un zināšanu līmeni, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA)  aicina visus izmantot vienotos Eiropas datorprasmju (ECDL) testus, kas tagad ir pieejami arī elektroniski”.


Eiropas datorprasmes sertifikāts (ECDL) ir pasaulē lielākā datorprasmju sertificēšanas programma, kas apliecina noteiktu zināšanu kopumu un ir starptautiski atzīta visā Eiropas Savienībā. ECDL programma ir izplatīta vairāk nekā 148 pasaules valstīs un jau vairāk kā 9 miljoni cilvēku ir saņēmuši Eiropas datorprasmes sertifikāta eksāmenu kartes.

Visaptverošs Eiropas datorprasmes sertifikāta programmas mērķis ir uzlabot zināšanu līmeni par informācijas tehnoloģijām, paaugstināt prasmi personālo datoru lietošanā un biežāk  sastopamo datoru lietotņu izmantošanā kā Eiropā, tā visā pasaulē.

Eiropas datorprasmes sertifikāta programmu izplata un pārvalda Eiropas datorprasmes sertifikāta fonds (European Computer Driving Licence Foundation, ECDL-F). ECDL apmācības un sertifikāciju Latvijā nodrošina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija.

ECDL mērķi ir:
• paaugstināt Eiropas un visas pasaules pilsoņu zināšanu līmeni informācijas tehnoloģijas jomā, kā arī paaugstināt prasmi personālo datoru lietošanā un biežāk sastopamo datorlietotņu izmantošanā;
• nodrošināt, ka visi datoru lietotāji izprot, kā vislabāk izmantot datorus un kādas ir datoru izmantošanas priekšrocības;
• paaugstināt visu to darbinieku produktivitāti, kuriem darbā jālieto dators;
• nodrošināt labāku atdevi informācijas tehnoloģijas investīcijām;
• nodrošināt, lai visi cilvēki, neatkarīgi no viņu izglītības līmeņa, iegūtu tādu kvalifikāciju, lai viņi varētu būt pilnvērtīgi informācijas sabiedrības locekļi.


Latvijā šobrīd ir iespējams pieteikties eksaminācijas kartei un kārtot eksāmenus šādās programmās:
• E-Citizen – informācijas sabiedrības pamatprasmju sertifikācija;
• ECDL (7 moduļi) – standarta prasmes datora un programmu lietošanā;
• ECDL Advanced – padziļinātas prasmes ( IT speciālists ) datora un programmu lietošanā.

Galvenā Eiropas datorprasmes apmācības un elektroniskās sertifikācijas mērķa auditorija:
• pašvaldību un valsts iestāžu darbinieki;
• uzņēmēji (mazie un vidējie komersanti, lielo uzņēmumu darbinieki);
• valsts e-pakalpojumu ieviesēji un lietotāji;
• fokusētas grupas, piemēram, medicīnas darbinieki;
• seniori, bezdarbnieki un citi iedzīvotāji;
• skolu un augstskolu darbinieki, mācībspēki un audzēkņi.

ECDL sertifikācija Latvijā ieviesta sākot ar 2003. gadu sadarbībā ar Latvijas Universitāti. Pateicoties jaunajai tiešsaistes  elektroniskajai testēšanas un sertifikācijas sistēmai, ECDL un eCitizen testus iespējams nokārtot uzņēmējiem un iedzīvotājiem vispieejamākajos laikos -  22 sertificētos ECDL centros visā Latvijā: Aizkrauklē, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Tukumā, Valkā, Valmierā un Ventspilī.

Drukāt
 
Sadarbības partneri
http://www.ecdl.org
http://www.likta.lv
http://www.latvijapasaule.lv